• جستجو

 • لیست علاقمندی
  0

 • هشدارها

 • جستجو های من
  0
مقالات
 • ak

  چیدمان با فنگ شویی در خانه

  در فلسفه فنگ شوی، چی (Qi یا chi) نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد شنگ چی (Sheng chi) یا (دَم کیهانی) یا (انرژی حیاتی) نامیده می‌شود و شانس خوب را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می‌کند و جریان داشتن درست و مناسب چی در خانه بسیار مهم است. . ( ویکی پدیا)

  اما اگر چی راکد بماند و نتواند جریان آزادانه‌ای داشته باشد به انرژی مخربی تبدیل می‌شود که شا چی (Sha Chi) یا همان شا نامیده می‌شود. ( ویکی پدیا)

  فانگ شویی (به چینی: 風水) که به معنای باد و آب است،

  رنگ ها

  برای خوش شانسی از رنگ قرمز استفاده می شود. این رنگ بهترین گزینه برای ورودی منزل است. زرد و بنفش رنگ های مبارک و سودمندی برای روحیه انسان تلقی می شوند.

  برای تازگی و رشد از رنگ سبز استفاده می شود.

  رنگ های تیره باعث احساس آرامش و نیز ممکن است باعث پایین آوردن خلق شوند در حالی که رنگ های روشن باعث افزایش انرژی و شروع انجام کار می شوند. نارنجی و قهوه ای سمبلی از سلامتی و دانش هستند.

  بدترین رنگ ها در فنگ شویی سفید و سیاه هستند.       

  بعضی معتقدند که رنگ سفید باعث خسته کردن و کم کردن احساسات می شود. رنگ سفید در دکوراسیون منزل با فنگ شویی کاربرد دارد، با این تحلیل که باید در جای خود قرار گیرد. رنگ سیاه بدشانسی می آورد. با این وجود، ترکیب سیاه به همراه سفید می تواند در فنگ شویی معنی مطلوب داشته باشد. در فرهنگ آسیایی ، سیاه به موفقیت در کسب و کار و شغل اشاره دارد.

   

  آینه به انرژی های مثبت "چی" باعث  انعکاس و برگشت به فضا و نیز خارج کردن نیروهای منفی  می شود. استفاده از وسایلی که صدای باد را منعکس می کنند، باعث جریان یافتن انرژی های مثبت می شوند. موجودات زنده ( مثل گیاه) باعث تقویت  و جذب "چی" می شود. موجودات متحرک باعث تقویت حرکت "چی" در فضا می شود. در جاهایی که "چی" به سرعت حرکت میکند ، (مثل فضاهای دراز) مجسمه و اشیای سنگین باعث ثبات و نگه داشتن "چی" در فضا می شود. دو شاخه یامبو باعث ناپدید شدن "شا" می شود. بکار بردن نقاشی روی دیوارها می تواند باعث افزایش سلامتی، بهبود رابطه عاطفی خانواده و عشق، دانش و افزایش ثروت شود.

  طراحی با فنگ شویی

  فنگ شویی در راه پله

  بهترین شکل راه پله در طراحی با فنگ شویی، راه پله های گرد هستند. راه پله های راست باعث حرکت سریع تر و بیرون رفتن "چی" می شود و در فنگ شویی مناسب نیستند. از راههای بهبود وضعیت راه پله ها ، قرار دادن گلدان، آینه در راه پله می باشد.

  فنگ شویی در اتاق

   اتاق های با شکل های نامنظم ، اجازه حرکت "چی" را در اتاق و اطراف آن نمیدهد. بهترین راه بهبود انرژی در اتاق های نامنظم ( برای مثال اتاق های L  شکل، این است که  با استفاده از گلدان، پرده و یا پارتیشن ، آن را به دو قسمت تقسیم کرد که "چی" بتواند در فضا جریان پیدا کند.

  فنگ شویی نشیمن

  نشیمن باید دعوت کننده باشد.از دکوراسیون تمام سفید در نشیمن پرهیز کنید. (Lagatree 20).

  بهتر است که صاحبخانه پشت به در و پنجره ننشیند.

  شومینه به "چی" اجازه فرار کردن و خروج آن می دهد. بهترین راه مقابله با فرار "چی" قرار دادن آینه در بالای شومینه برای انعکاس و برگرداندن "چی" به خانه می باشد.

  حدالمقدور كاناپه  و مبل راحتی قرمز استفاده نكنید، زیرا باعث اقزایش مشکلات و فشارهای زندگی می شود، چرا که رنگ آتش است و پرفشار و پر حرارت.

  فنگ شوئی در اتاق خواب

  محل قرارگیری تخت خواب، مهمترین عامل در فنگشویی است. هنگام خوابیدن، پاهای فرد نباید در امتداد در قرار گیرد، چون در چین فرد فوت شده را به این حالت قرار می دهند ، علاوه بر این چون "چی" بهتر است که از در به سمت اتاق جریان پیدا کند، تخت خواب نباید مانعی برای حرکت "چی" ایجاد کند. بهترین محل قرارگیری تخت خواب به صورت مورب نسبت به در است. قرار دادن 8 قطعه گچ در ظرف برنج در زیر تخت، باعث ازبین رفتن کمر درد و دردهای ناحیه پشت میشود.

  آینه نباید روبروی تخت خواب قرار گیرد که این موضوع بر اساس تفکرات چینی و بلند شدن روح انسان در شب است.

  بر اساس قانون فنگ شویی، اتاق خواب نباید به عنوان انبار و یا محلی برای قرار دادن وسایل اضافی یا مبلمان اضافی قرار گیرد. در اتاق خواب های کوچک، بهترین راه برای جلوگیری از تمرکز انرژی ، استفاده از کریستال یا بلور می باشد. 

  قراردادن تلویزیون، ضبط، کامیپیوتر در اتاق خواب از نظر فنگشویی مناسب نیست. در اکثر خانه های مدرن این وسایل در اتاق خواب وجود دارند. بهترین راه بهبود این امر ، پوشاندن وسابل الکترومغناطیس با پارچه در بعد از ظهر است که مانعی برای خواب راحت ابجاد نکند.

   بهتر است که روزانه پنجره اتاق خواب را حداقل ٢٠ دقیقه باز بگذارید. این کار باعث می شود که انرژی مثبت به داخل اتاق وارد شده و در آن جریان یابد. خوابیدن هر شب در اتاقی که انرژی در آن ساكن و محبوس است،  باعث بیماری می شود.

  فنگ شوئی در دستشویی و حمام

   حمام، محل عنصر آب، سمبل پول است. محل قرارگیری توالت بسیار مهم است و نیاید در روبروی در و در دید قرار گیرد، زیرا که باعث زیان های مالی و سلامتی می شود. (Rossbach, 1987, 111). در این صورت برای مسدود کردن دید، از گلدان بزرگ و یا پرده استفاده نمایید. همچنین محل قرارگیری حمام در خانه بسیار مهم است و بهتر است در مرکز خانه قرار نگیرد، همچنیین حمام نباید در روبروو نزدیک در ورودی قرار گیرد زیرا باعث از بین رفتن انرژی های مثبت "چی" می شود که وارد خانه شده اند، در اینصورت از یک آینه کوچک در پایین توالت فرنگی استفاده نمایید. (Rossbach, 1987) محل ایده آل حمام در خانه این است که یک دیوار ان ، دیوار خارجی خانه باشد.

  در حمام برای متعادل کردن  در عنصرآب و نور( یین و یانگ) بهتر است که از شمع و نیز نور روشن در حمام استفاده شود.

  فنگ شوئی در آشپزخانه

  آشپزخانه سلامتی را نشان می دهد و بنابراین  توجه ویژه به موانعی که باعث عدم تعادل می شوند ، دارد. یکی از مشکلاتی که معمولا در آشپزخانه ها وجود دارد، این است که فرد در حال آشپزی و کار کردن پشتش به کسی که وارد میشود است و این می تواند باعث وحشت زده شدن فرد در حال آشپزی شود. راه حل در این مورد، استفاده از آینه می باشد.

  آینه در فنگ شویی به عنوان وسیله ای برای جذب کردن، حرکت یا تغییر جهت انرژی بکار برده می شوند. آینه ها باعث بزرگ شدن یک فضا، صاف کردن دیوار، یا پنهان کردن فضا بکاربرده می شوند.

  قوانین فنگ شویی در فضاهای مربع و مستطیل بهتر جواب می دهد. فضاهای باریک و دراز چندان برای دریافت انرژی های مثبت مناسب نیستند.

  ایجاد یک ورودی دعوت کننده و چشم نواز، هر دو در داخل و خارج  که می تواند شامل یک ( آبنما) آبشار یا قطعه ای از آثار هنری.

  اضافه کردن نور روشن و زیبا به طوری که مسیر امن و قابل مشاهده است.

  محل الهام بخش اشیاء که منجر به درب، مانند یک مسیر پیچهای تودرتوی و گل.

  اضافه کردن گیاهان، به ویژه همیشه سبز، که با شکوه خواهد ماند در تمام طول سال.

  انباشتگی و بی نظمی (مثلاً اتاق نامرتب و کپه‌های لباس، یا وسایل بی مصرف در کیف، یا در راهرو و تراس ساختمان) موجب می‌شوند چی نتواند آزادانه به حرکت درآید و به شا چی تبدیل می‌شود. . ( ویکی پدیا)

  برای جریان داشتن چی باید از خطوط نوک تیز اجتناب کرد. مثلاً اثاثیه‌ای که لبه گرد دارند بهتر از وسایل نوک تیز است. زیرا چی در خطوط منحنی حرکت می‌کند و شاچی در خطوط تیز و شکسته. . ( ویکی پدیا)


چرا سهند؟
چرا سهند؟ پيدا كردن ملك مناسب و دلخواه مستلزم زمان و تلاش زيادى است. فروشندگان ما در سهند ليست املاك دلخواه شما را يكجا و با توضیحات كامل برايتان فراهم میکنند؟ با این راه حل شما میتوانید براحتى املاک مد نظرتان را كه بيشترميپسنديد بازدید کرده و به خواسته خود در حداقل زمان برسید! املاكتان را در تهران و يا در هركجاى ايران اجاره دهيد يا بفروشيد! سايت اينترنتى سهند يك محيط حرفه اى و ايده آل براى كمك به شماست تا انتخاب هوشمندانه اى داشته باشيد. آپارتمان دلخواه ومطابق نياز خود را انتخاب كنيد و یا ازمشاورین املاک عضو سهند در سراسر ایران درخواست کنید. با سهند تا خانه روياييتان فقط چند كليك فاصله داريد.

 

تمامی حقوق محفوظ است|طراحی و اجرا:سامانه کسب و کار و املاک سهند

تمامی خدمات وب سایت سهند ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.