• جستجو

 • لیست علاقمندی
  0

 • هشدارها

 • جستجو های من
  0
مقالات
 • ak

  همه عیب خلق دیدن نه مروت است و مردی، نگهی به خویشتن کن که همه گناه داری

  در همسایگی مان دوستی دارم به نام علی. انسانی به تمام معنا ارجمند است.
  در نتیجه بحثهایمان، از 3 سال پیش قرار گذاشتیم به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی خود در قبال ترافیک و آلودگی هوا و اتلاف بنزین و... از خودروی شخصیمان برای رفتن به محل کار استفاده نکنیم.
  امروز صبح تصمیم گرفتم با توجه به بارش برف زودتر از سایر روزها راهی محل کارم شوم. اما با یک صحنه غیرقابل انتظار مواجه شدم: علی در حال خروج از پارکینگ با خودرو بود! به هر زحمتی بود خودم را از چشم او دور نگهداشتم تا از نقض عهد احتمالی اش خجالت نکشد.
  از منزل ما تا خیابان اصلی حدود 3 دقیق پیاده روی دارد. در این 3 دقیقه، حسابی علی را قضاوت کردم. هر چه می خواستم فکر کنم که حتما مشکلی بوده که علی از خودرو استفاده کرده است، شیطان امان نمی داد و در گوشم می گفت: بیا این هم از علی!
  خلاصه این 3 دقیقه لعنتی سپری شد و به خیابان رسیدم. در کمال ناباوری دیدم علی کنار خودرو 200 میلیونی اش ایستاده و فریاد می زند: ونک، ونک 2 نفر
  دلم را به دریا زدم و رفتم جلو سلامی کردم و سوار ماشینش شدم. علی مثل مسافرکش های حرفه ای آمد و به ما 3 نفر گفت الان حرکت می کنم اجازه دهید یه مسافر دیگه بگیرم!
  خلاصه مسافر بعدی آمد و حرکت کردیم. تا ونک هیچ نگفتیم. به ونک که رسیدیم علی به مسافران گفت کرایه شما یک لبخند است. پس از پیاده شدن 3 مسافر گفتم: علی، حالت خوب است!؟ گفت بله خوبم. امروز بعد 3 سال با خودرو به محل کارم آمدم. نقض عهد کردم. تاوانش را هم خواهم داد. اما باور کن به خاطر این بود که حدس زدم امروز خیلی از تاکسی ها کار نمی کنند و بهتر است عده ای را با خودم ببرم. ولی چون هنوز زود است و وقت دارم تاوان نقض عهدم این است که یکبار دیگر بروم رفت و برگشت، مسافر بزنم!
  خیلی عجله داشت. عین مسافرکش های حرفه ای شده بود. چقدر هم این شغل بهش می اومد!
  هیچی نگفتم پیاده شدم. از خودم خجالت می کشیدم. یک بار دیگر مبهوت بزرگی این مرد شده بودم. چقدر نیازمند انسانهای اینچنینی هستیم.
  دور میدان ونک یک تاکسی زرد رنگ داد می زدند: دربست، دربست!
  داشتم به تفاوت این راننده و آن راننده (علی) فکر می کردم که یاد این بیت سعدی افتادم:
  همه عیب خلق دیدن نه مروت است و مردی، نگهی به خویشتن کن که همه گناه داری


چرا سهند؟
چرا سهند؟ پيدا كردن ملك مناسب و دلخواه مستلزم زمان و تلاش زيادى است. فروشندگان ما در سهند ليست املاك دلخواه شما را يكجا و با توضیحات كامل برايتان فراهم میکنند؟ با این راه حل شما میتوانید براحتى املاک مد نظرتان را كه بيشترميپسنديد بازدید کرده و به خواسته خود در حداقل زمان برسید! املاكتان را در تهران و يا در هركجاى ايران اجاره دهيد يا بفروشيد! سايت اينترنتى سهند يك محيط حرفه اى و ايده آل براى كمك به شماست تا انتخاب هوشمندانه اى داشته باشيد. آپارتمان دلخواه ومطابق نياز خود را انتخاب كنيد و یا ازمشاورین املاک عضو سهند در سراسر ایران درخواست کنید. با سهند تا خانه روياييتان فقط چند كليك فاصله داريد.

 

تمامی حقوق محفوظ است|طراحی و اجرا:سامانه کسب و کار و املاک سهند

تمامی خدمات وب سایت سهند ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.